DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Cutting srdcem

Plemeno AQH a APH

Kdyby někoho zajímalo, proč píši jen o plemeni AQH, a proč nenapíši také něco o APH, tak když se podíváme do minulosti tak zjistíme, že APH jsou vlastně strakatí Quater Horse smiley

Quater Horse představuje nejstarší a nejpopulárnější americké plemeno koně. Plemeno vzniklo křížením koní orientálních, které dovezli Španělé do Ameriky kolem roku 1600 s anglickými plnokrevníky. V 17. a 18. století byly v Americe dostihy koní velmi populární. Protože zde však nebyly k dispozici typické dostihové dráhy, a také chyběly dlouhé rovné cesty, závodilo se na krátkých tratích v obyčejných osadnických vesnicích. Trať obvykle nebývala delší než čtvrt míle (zhruba 400m). Protože na těchto tratích vynikali především tito koně nad nejedním angl. plnokrevníkem, dostali jméno Quater Horse (čtvrtkař).

Zbarvení: všechny nesmíšené barvy jsou povoleny  

                                         Gray (šedá)                         Bay (tm.hnědák)                   Bay (sv.hnědá)           

Charakter: všeobecně mají tito koně vynikající tamperament a jsou nadprůměrně inteligentní. Lehce se s nimi pracuje a jsou velmi spolehliví.

Exteriér: hlava Quatera je malá, široká v čele a v čelistech. Oči jsou velké a výrazné. Kohoutek je nízký, ale dobře vytvořený. Záď a vnitřní strana stehen jsou výrazně osvaleny. Silná hlezna jsou dobře stavěná a dobře postavená. Díky mohutně osvalené zádi, dobře utvořeným zadním nohám a rovnováze jsou tito koně schopni bleskurychle zrychlit, změnit směr či zastavit.

Možnost využití: quater horse je všestraný kůň, nejvíce používaný ve westernovém sportu.

                                                                          

                                     

                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz